BHP

Bezpieczeństwo transportu wewnętrznego

Istotną rolę w bezpieczeństwie odbywa organizacja transportu wewnętrznego. Powinien być on dokładnie przemyślany, ponieważ dzięki temu będziemy mogli minimalizować ryzyko wystąpienia wielu sytuacji problemowych. Dobrym rozwiązaniem, które stosuje się od wielu lat jest rozdzielenie ruchu pieszego od ruchu pojazdów np. wózków jezdniowych. Konieczne jest takie przeprojektowanie hali i magazyny, aby drogi były wyraźnie oddzielone i w żadnym momencie się ze sobą nie przecinały. Wpłynie to niezwykle pozytywnie na bezpieczeństwo, bo ryzyko potrącenia kogoś będzie znikome. Musimy też egzekwować przestrzeganie tych zasad przez pracowników, bo nie zawsze dostosowują się oni do zmian, które mogą utrudniać im pracę.

Transport wewnętrzny

Największym zagrożeniem są środki transportowe w postaci wózków widłowych czy też suwnic. Dochodzi z nimi do częstych wypadków, zwykle jednak przez błąd operatora. Same w sobie są bezpieczne, jeżeli stosowane są zgodnie z przeznaczeniem i przez osoby, które są do tego uprawnione. Musimy uważać, żeby w trakcie ich używania nie spowodować wypadku. Dlatego też konieczne jest zatrudnianie osób mających uprawnienia do kierowania takimi urządzeniami. Przeprowadza się też badania stanu technicznego przez Urząd Dozoru Technicznego. Wszelkie nieprawidłowości i uchybienia skutkują dużym mandatem.

Bezpieczeństwo (pixabay.com)
Bezpieczeństwo (pixabay.com)

Bezpieczeństwo przenośników taśmowych

Zagrożenie może powodować też przenośnik taśmowy. Dlatego na niego również należy zwracać uwagę. Przede wszystkim na to, aby nie mieć w trakcie jego obsługi na siebie żadnej biżuterii czy też zbyt luźnego ubrania. Może powodować to wciągnięcie takiego elementu do środa urządzenia, co oczywiście może doprowadzić do poważnych urazów. Takim problemom można zapobiec na przykład wykorzystując odpowiednie taśmy transportujące, które nie mają szczelin przy obudowie przenośnika. W ten sposób wciągnięcie ubrania czy biżuterii staje się zdecydowanie mniej prawdopodobne, co zmniejsza ryzyko poniesienia obrażeń w trakcie użytkowania takiego urządzenia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s